Gyermekkorában az árokparton ülve hallgatta élőben a leghíresebb szentesi tekerősöket, dudásokat, klarinétosokat. Emlékezete szerint ott tanulta mega z idős emberektől a magyar népdalokat, amiért igen hálás szeretettel gondol rájuk. Mint ahogy akkor senki, úgy Katika sem kottából tanult, ezért tartja fontosnak a magyar népdalok hallás utáni tanulását, s azt igyekszik elhinteni mindenkiben, hogy énekeljen-zenéljen már csecsemőkortól kezdve gyermekének. „Ne hagyjuk elveszni ezt a csodálatos kincset, melyet nekünk, magyaroknak a Jó Isten jókedvében adományozott” – vallja Zöldi Lászlóné.
Tekerőjátékét hallhatták már határon belül és túl, ám a számos fellépés közül is különösen kedves emlékként maradnak meg számára az Egri Országos Népzenei Fesztiválon, L. Kecskés András vendégeként Szentendrén, Csete György felkérésére Budapesten, Csíksomlyón az Ezer Székely Leány ünnepségen, a balatonőszödi kormányüdülőben, az árvízkárosult gyermekek részére szervezett jótékonysági rendezvényen, valamint a Budapesti Néprajzi Múzeumban történt szereplések.
A Vass Lajos Népzenei Szövetség Kárpát-medencei Népzenei Fesztivál kétszeres kiemelt nívódíjasa, a Kórusok Országos Tanácsa (KÓTA) zsűrijének minősítésén háromszor nyerte el az országos arany minősítést. Zöldi Lászlóné népzenei munkássága a Szentesi Települési Értéktárba 2019-ben került be, a II. Szenyéri Dániel Emléknapok programjának keretében.
No products in the cart.