A 2020-ban az alapításának 15. évfordulóját ünneplő, Szentesen létrehozott postatörténeti emlékkiállítás nem csupán a postások szakmai múltjáról szól. A postatörténeti gyűjtemény jelentőségét egyrészt az adja, hogy a felkutatott tárgyi eszközöket és emlékeket gyűjti egybe, rendszerezi és mutatja be, azon kívül kulturális küldetése is van, így részét képezik például a helybeli Katona Imre táblaképeinek reprodukciói is, melyek az egyszerű távbeszélő-szerelő képzőművész-tehetségéről tanúskodnak. Másrészt, rendkívül gyorsan változó világunkban az utóbbi időszakban eltűnt a távirat, a telex, és egy sor ma már muzeális dolog, ezeknek is emléket állít a tárlat.
A postamúlt örökségének megmentéséről 2003-ban született meg az elképzelés, amikor a Magyar Postánál átszervezések miatt a régi, 1867-től gyűjtött dokumentumokra megsemmisítés várt. Ekkor született meg néhány lelkes postai dolgozóban az ötlet a postamúlt örökségének megmentéséről és kiállítás formájában történő bemutatásáról, kisebb-nagyobb magángyűjtemények felhasználásával. A megfelelő feltételeket a Szentes I. sz. Posta emeletén találták meg, akkor még egy teremben elfért a gyűjtemény. Két év alatt viszont olyan mennyiségű anyag gyűlt össze, ami szükségessé tett a bővítést, és egy alapítvány létrehozását, így 2005-ben vették nyilvántartásba a Dél-alföldi Postatörténeti Alapítványt, derül ki Tóth László kuratóriumi elnök beszámolójából.
Az állandó kiállítás az azóta eltelt években is bővült, már hat termet és az azokat összekötő folyosókat is elfoglalja. Egy múlt század eleji kisposta berendezésétől a Magyar Királyi Posta 1867-1948 közötti korszakának megidézésén, a hírközlés elmúlt 100 évének tárgyi emlékein, a Kass János Kossuth-díjas grafikusművész által tervezett bélyegeken át, a régmúlt és közelmúlt vezetékes telefonkészülékei, távközlési berendezései várják a látogatókat. Az emlékkiállítás 2021-ben került be a helyi értéktárba, gyarapítva velünk élő örökségünket.
Nincsenek termékek a kosárban.